Lech Poznań - Deportivo La Coruna 1:1

2008-12-04 23:04:48

Lech Poznań po zaciętym i obfitującym w sytuacje podbramkowe spotkaniu zremisował na własnym stadionie z hiszpańskim Deportivo La Coruna 1:1 w meczu IV kolejki grupowych rozgrywek Pucharu UEFA.

Początek meczu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu ułożył się bardzo źle. Diego Colloto wykorzystał nieporadność obrony i "Kolejorza" i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego lekkim strzałem po ziemi pokonał Ivana Turinę. W kolejnych minutach bramki mogli strzelić Julian de Guzman i Andres Guardado, ale żaden z nich nie umiał trafić do siatki gospodarzy. Lech zaczął grać futbol, do jakiego nas przyzwyczaił, dopiero w ostatnich minutach przed przerwą. W 38. minucie spotkania po fantastycznej akcji Stilića wraz z Manuelem Arboledą w idealnej sytuacji znalazł się Hernan Rengifo i precyzyjnym uderzeniem wyrównał stan meczu. Po chwili Peruwiańczyk mógł strzelić kolejnego gola, ale po uderzeniu z ostrego kąta minimalnie chybił.

W drugiej połowie Lech stworzył wiele groźnych sytuacji, ale stan meczu nie uległ już zmianie. Zasługa to także golkipera gości, Arranzubii, który bronił w niektórych chwilach fenomenalnie jak w 63. minucie po strzale Jakuba Wilka. Fantastyczne zawody rozgrywał Manuel Arboleda. Kolumbijski obrońca z Poznania często włączał się w ofensywne akcje swojego zespołu, ale także jemu brakowało szczęścia i precyzji.

Biorąc pod uwagę przebieg całego meczu Deportivo nie zasłużyło dziś w Poznaniu na remis. Lech teraz aby awansować musi w ostatniej kolejce wygrać w Rotterdamie z Feyenoordem i liczyć na to, że Nancy nie wygra w La Corunie.

Lech Poznań - Deportivo La Coruna 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 - Diego Colotto [2] , 1:1 - Hernan Rengifo [33]

Lech: Ivan Turina - Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda, Zlatko Tanevski, Ivan Djurdjević - Sławomir Peszko (79-Robert Lewandowski), Tomasz Bandrowski, Rafał Murawski, Semir Stilić, Jakub Wilk - Hernan Rengifo.

Deportivo: Daniel Aranzubia - Piscu, Alberto Lopo, Diego Daniel Colloto, Filipe Kasmirski - Cristian Hidalgo (71-Angel Lafita), Julian de Guzman, Juan Carlos Valeron (78-Joan Verdu), Sergio, Andres Guardado - Mista (59-Riki).