Piątek w Ekstraklasie

2008-12-05 21:10:10

W piątkowy wieczór rozegrane zostały dwa spotkania 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Zaskakujące zwycięstwo odniósł zespół ŁKSu Łódź, który przed własną publicznością pokonał Lechię Gdańsk 2:1, Wisła Kraków zgodnie z planem pokonała Odrę Wodzisław 3:1.

Zarówno w Łodzi, jak i w Krakowie do przerwy utrzymywały się bezbramkowe remisy, a worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie.

W konfrontacji ŁKS-u z Lechią to goście objęli prowadzenie po trafieniu Macieja Kowalczyka z 52. minuty spotkania, który wykorzystał dośrodkowanie Kaczmarka i skierował piłkę do siatki głową.

Do wyrównania dwadzieścia minut później doprowadził Adam Czerkas, który ustawiony tyłem do bramki zdołał pokonać Mateusza Bąka. Przy tej bramce, jak i kolejnej asystował Vahan Gevorgyan. W 84. minucie pomocnik ormiańskiego pochodzenia dośrodkował do Rafała Kujawy, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Łódzkiego Klubu Sportowego.

Wisła Kraków po trzech trafieniach wychowanka ŁKS-u Łomża, Rafała Boguskiego pokonała Odrę Wodzisław 3:1. Boguski trafiał do bramki gości kolejno w 52., 62. i 77. minucie meczu, honorowe trafienie dla wodzisławian zaliczył Damian Seweryn.

Łódzki KS - Lechia Gdańsk 2:1
Bramki: Adam Czerkas 72', Rafał Kujawa 84' - Maciej Kowalczyk 52'.

ŁKS: Bogusław Wyparło - Mladen Kašćelan, Dejan Ognjanović, Zdzisław Leszczyński, Adrian Woźniczka - Vahan Gevorgyan, Labinot Haliti, Rafał Kujawa, Paweł Drumlak (88' Mariusz Mowlik), Adrian Świątek (60' Jakub Biskup) - Adam Czerkas (90' Kamil Bartosiewicz).

Lechia: Mateusz Bąk - Ben Starosta (88' Jakub Kawa), Jacek Manuszewski (46' Tomasz Midzierski), Hubert Wołąkiewicz, Arkadiusz Mysona - Marcin Kaczmarek (80' Piotr Wiśniewski), Karol Piątek, Łukasz Trałka, Maciej Rogalski - Maciej Kowalczyk, Paweł Buzała.

Żółte kartki: Ognjanović, Kujawa, Woźniczka (ŁKS) - Trałka, Mysona, Piątek, Kaczmarek, Wiśniewski (Lechia).
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa).

Wisła Kraków - Odra Wodzisław Śląski 3:1
Bramki: Rafał Boguski 52', 62', 77' - Damian Seweryn 82'.

Wisła: Mariusz Pawełek - Peter Šinglár, Marcelo, Cléber, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (46' Patryk Małecki), Radosław Sobolewski, Tomáš Jirsák (71' Roberto Mauro Cantoro), Júnior Enrique Díaz Campbell (61' Marek Zieńczuk) - Rafał Boguski, Paweł Brożek.

Odra: Adam Stachowiak - Błażej Radler, Bartosz Hinc, Marcin Dymkowski, Dariusz Dudek (83' Sławomir Szary) - Daniel Rygel (66' Damian Seweryn), Jacek Kuranty (66' Piotr Gierczak), Marcin Malinowski, Tomasz Moskal, Maciej Małkowski - Maciej Korzym.

Żółte kartki: Malinowski, Korzym, Dymkowski (Odra).