Adam Małysz dopiero na 25. miejscu

2008-12-06 18:25:55

Adam Małysz zajął odległe 25. miejsce podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w norweskim Trondheim. Wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, drugie miejsce niespodziewanie zajął Fin Ville Larinto.

Zwycięzca skoczył 140 i 135 metrów. Wynik z pierwszej serii to nowy rekord skoczni Granasen. Drugie miejsce w sobotnich zawodach zajął fenomenalny młody Fin Ville Larinto, który świetnie pokazał się wszystkim fanom skoków. Koszulkę lidera Pucharu Świata stracił Szwajcar Simon Amman, który zajął dziś 5. miejsce.

W konkursie startowało dwóch Polaków. Kamil Stoch skończył zawody na pierwszej serii, w której wylądował na 121. metrze co dało mu 46. miejsce. Adam Małysz po skoku na odległość 130 metrów z 21. wynikiem awansował do finałowej serii. Drugi skok Polaka był jednak gorszy. 128 metrów, które uzyskał w drugiej próbie  pozwoliło na zajęcie zaledwie 25. pozycji.