MŚ: Polska - Rosja 24:22

2009-01-19 10:40:55

Polscy piłkarze ręczni wygrali drugi mecz na mistrzostwach świata w Chorwacji. Po emocjonującym do ostatnich chwil spotkaniu biało-czerwoni pokonali Rosję 24:22 (11:14).

Spotkanie rozpoczęło się dla polskiego zespołu bardzo źle. Zawodnicy trenera Bogdana Wenty grali nerwowo, gubili piłkę w ataku i słabo bronili. W efekcie już po kilku minutach przegrywali 1:6. Bogdan. Później doprowadziliśmy do stanu 6:8 dla rywali. W tej części meczu nasi szczypiorniści nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i po pierwszej połowie przegrywali 11:14.

W następnych minutach biało-czerwoni powoli i z dużym trudem, ale jednak odrabiali straty. Rosjanie mieli duże problemy z pokonaniem fantastycznie broniącego Sławomira Szmala, który obronił aż cztery z siedmiu rzutów karnych, a w końcówce odbił kilka rzutów w niesamowicie ważnych momentach spotkania.

Na pierwsze prowadzenie Polacy wyszli dopiero w 52. minucie - wygrywali 21:20. Ostatnie minuty były niezwykle nerwowe, ale po fenomenalnych interwencjach Szmala i skutecznych rzutach Mariusza Jurasika i Tomasza Tłuczyńskiego z rzutu karnego prowadziliśmy 24:22. Rosjanie wprowadzili jeszcze na boisko dodatkowego zawodnika w miejsce bramkarza, ale i to im nie pomogło. Wygraliśmy niezwykle ważny i trudny mecz.

Jako najlepszego zawodnikiem meczu wybrano Sławomira Szmala.

Polska - Rosja 24:22 (11:14)