Lech remisuje z Udinese

2009-02-19 21:57:22

Lech Poznań zremisował w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Pucharu UEFA z Udinese Calcio 2:2. Poznaniacy, mimo iż przegrywali 0:2 zdołali się podnieść i w końcówce doprowadzić do remisu.

Przed meczem obie drużyny uczciły minutą ciszy śmierć Kamili Skolimowskiej, a chwile później obie jedenastki ruszyły do walki w zimowej scenerii. Do przerwy niestety nie oglądaliśmy bramek, a gdy po przerwie już padły były udziałem graczy Udinese. Lech jednak w końcówce pokazał, że warto walczyć do końca i wywalczył remis.

Lech Poznań - Udinese Calcio 2:2 (0:0)

Bramki: dla Lecha - Hernan Rengifo (81), Manuel Arboleda (84); dla Udinese - Fabio Quagliarella (50), Manuel Arboleda (55-sam.).

Sędziował: Anton Genow (Bułgaria). Widzów: 17 tysięcy.

Lech: Ivan Turina - Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda, Ivan Djurdjević, Jakub Wilk - Robert Lewandowski, Dimitrije Injać, Rafał Murawski, Semir Stilić, Jakub Wilk (67-Tomasz Bandrowski) - Hernan Rengifo.

Udinese: Samir Handanović - Christian Zapata, Andrea Coda, Maurizio Domizzi, Giovanni Pasquale - Mauricio Isla (73-Christian Obodo), Gokhan Inler, Gaetano D'Agostino, Kwadwo Asamoah - Fabio Quagliarella, Alexis Sanchez (85-Simone Pepe).