Justyna Kowalczyk z Kryształową Kulą PŚ!

2009-03-22 15:25:32

Justyna Kowalczyk wygrała w Falun ostatni bieg tegorocznych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich i zdobyła Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej sezonu 2008/09! To pierwszy Puchar Świata w historii polskich biegów narciarskich.W przeszłości tylko Adam Małysz potrafił dotąd zdobywać to trofeum tylko w skokach narciarskich.

W niedzielę zawodniczki rywalizowały na trasie 10 km techniką dowolną, z zachowaniem różnic czasowych z poprzednich trzech biegów zawodów finałowych. Polka wyruszyła pierwsza na trasę i jako pierwsza minęła metę, chociaż nie uzyskała najlepszego czasu biegu.

Polka wygrała z rezultatem 27:48,6 s. Jej najgroźniejsza rywalka, Petra Majdić, zajęła 12. miejsce. Była gorsza od Polki o 1:29,3 s.