Śląsk Wrocław z Pucharem Ekstraklasy

2009-05-14 01:20:24

Śląsk Wrocław pokonał Odrę Wodzisław 1:0 w finałowym meczu Pucharu Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa w tych rozgrywkach zdobył strzałem z dystansu Krzysztof Ulatowski.

Od początku spotkania przewagę miała Odra, jednak nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola, a z czasem coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście. W 31. minucie meczu na uderzenie z dystansu zdecydował się kapitan Śląska, Krzysztof Ulatowski. Przymierzył idealnie i piłka ugrzęzła w siatce obok rozpaczliwie interweniującego Stachowiaka. Kilka minut później mogło był 2:0, ale groźny strzał zawodnika w Wrocławia sparował Stachowiak.

W drugiej połowie Odra rzuciła się do ataku, ale to goście mogli podwyższyć wynik, ale za każdym razem brakowało szczęścia bądź precyzji pod bramką. Ostatecznie Śląsk Wygrał 1:0 i jest to pierwsze od 1987 roku trofeum zdobyte przez klub z Wrocławia.

Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 - Krzysztof Ulatowski [31].

Żółte kartki: Jacek Kowalczyk - Mariusz Pawelec, Krzysztof Ulatowski

Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów 7000.

Odra Wodzisław: Adam Stachowiak - Łukasz Pielorz, Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, Sławomir Szary - Jan Woś (65-Deivydas Matulevicius), Jacek Kuranty, Marcin Malinowski (46-Piotr Gierczak), Jan Gruber (59-Marcin Wodecki), Maciej Małkowski - Tomasz Moskal (76-Piotr Bagnicki)

Śląsk Wrocław: Wojciech Kaczmarek - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Krzysztof Wołczek - Marek Gancarczyk (60-Janusz Gancarczyk), Antoni Łukasiewicz, Sebastian Dudek, Krzysztof Ulatowski, Tomasz Szewczuk (85-Remigiusz Sobociński) - Vuk Sotirović (90-Wojciech Górski).