Radwańska odpada z French Open

2009-06-01 15:17:12

Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Polka przegrała w 1/8 z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 4:6, 6:1, 1:6.

W pierwszym secie Radwańska przy stanie 5:4 i serwisie rywalki przełamała jej podanie, ale kolejnego gema przegrała. Dużo lepiej zaprezentowała się w drugiej partii. Była bardzo precyzyjna i wykorzystywała liczne błędy Kuzniecowej.

Przed rozpoczęciem trzeciego seta Rosjanka poprosiła o przerwę toaletową i długo nie wracała na kort czym ewidentnie wybiła z uderzenia Radwańską. Polka czekała na rywalkę kilka minut, co wyraźnie odbiło się na grze naszej zawodniczki.

Niestety w trzeciej partii "Isia" była tylko tłem dla o wiele lepiej spisującej się rywalki. Pierwszego gema wygrała dopiero przy stanie 5:0 dla Rosjanki. Ostatecznie przegrała 1:6 i cały mecz w setach 1:2.

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 7) - Agnieszka Radwańska (Polska, 12) 6:4, 1:6, 6:1.