RPA - Polska 1:0

2009-06-07 13:20:58

Reprezentacja Polski przegrała w kiepskim stylu towarzyskie spotkanie z Republiką Południowej Afryki 0:1 (0:1). Gospodarze przyszłorocznych Mistrzostw Świata na boisku prezentowali się zdecydowanie lepiej i zasłużenie wygrali.

Decydująca o losach spotkania akcja przeprowadzona została przez graczy z RPA już w 6. minucie meczu. Bernard Melvin Parker dostał w polu karnym podanie od Stevena Pienaara, wypatrzył i podał do Lawleya Thembinkosi Fanteniego, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce strzeżonej przez Łukasza Załuskę.

W 21. minucie groźnie na bramkę RPA uderzał Sławomir Peszko, a dziewięć minut później Rafał Murawski próbował strzału przewrotką, która nie była jednak zbyt udana. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy indywidualną akcją popisał się Roger, który minął dwóch przeciwników i zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów. W tej sytuacji po raz kolejny skutecznie interweniował golkiper RPA. W 58. minucie Polacy mogli stracić drugą bramkę, jednak w sytuacji sam na sam z Parkerem górą był Łukasz Załuska.

Republika Południowej Afryki - Polska 1:0 (1:0)
Bramka: Lawley Thembinkosi Fanteni 6'.

RPA: Itumeleng Isaac Khune - Siboniso Pa Gaxa, Aaron Mokoena, Matthew Paul Booth, Innocent Thembinkosi Mdledle - Steven Jerome Pienaar (76' Lawrence Siphiwe Tshabalala), Kagisho Evidence Dikgacoi, Benson Simphiwe Mhlongo, Ntuthuko MacBeth-Mao Sibaya - Lawley Thembinkosi Fanteni (61' Katlego Evidence Mashego), Bernard Melvin Parker (88' Elrio van Heerden).

Polska: Łukasz Załuska - Jakub Rzeźniczak, Bartosz Bosacki, Michał Żewłakow, Jacek Krzynówek - Sławomir Peszko (46' Marek Saganowski), Dariusz Dudka (79' Dawid Janczyk), Rafał Murawski (60' Łukasz Trałka), Roger, Jakub Wilk (59' Marcin Komorowski) - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Steven Jerome Pienaar, Ntuthuko MacBeth-Mao Sibaya - Jacek Krzynówek.
Sędzia: Tendayi Bwanya (Zimbabwe).