Potwierdzenie awansu w błocie!

2007-11-22 08:31:23

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zremisowała 2-2 w Belgradzie z Serbią. Złożona w dużej mierze z dublerów reprezentacja naszego kraju bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. W pierwszej połowie meczu po bardzo ładnym dośrodkowaniu z głębi pola w doskonałej sytuacji w polu karnym gospodarzy znalazł się Rafał Murawski. Bardzo dobrym strzałem w kierunku bramki nie dał szans bramkarzowi Serbii.

Mieliśmy jeszcze kilka okazji aby podwyższyć wynik ale do końca pierwszej połowy nie uległ on zmianie. Serbia nie przypominała zespołu w tej części gry który pretendował EURO. Po zmianie stron niewidocznego na boisku Rasiaka, który nie umie odnaleźć się w reprezentacji Polski zmienił Matusiak. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Matusiak, który ostatnio nie gra zbyt wiele, a można powiedzieć, że wcale nie zapomniał jak strzela się braki. W chwilę po swoim wejściu na boisko podwyższył wynik na 2-0 dla Polski.

Po bardzo dobrej kontrze i świetnej akcji na skrzydle Zahorskiego otrzymał dość trudne podanie, jednak umiejętnie opanowała na tragicznej płycie boiska piłkę i bardzo ładnym technicznym strzałem pokonał Avramova. W tym momencie zmęczenie i zadowolenie z wyniku dało o sobie znać. Polacy podpuścili. To okazało się zgubne. Serbowie coraz częściej zagrażali wyprowadzając bardzo ładne akcje.

Zmiany i wejście na boisko Tosica oraz Lazovica wprowadziły wiele zamieszania w szeregach obronnych naszego zespołu. W końcu to, co wisiało od kilku minut w powietrzu się stało. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Zigic. Filigranowy Bronowicki chociaż próbował zastawiać zawodnika gospodarzy nie dał rady przepchnąć rosłego napastnika Serbii i ten głową wpakował piłkę do bramki Fabiańskiego. W tym momencie gra Polaków nie przypominała w niczym ich dyspozycji z pierwszej połowy tego spotkania. W 71 minucie meczu źle pułapkę offside`ową zastawili nasi zawodnicy, bronowicki nie zdążył odpowiednio się cofnąć a tym czasem Serbowie już dośrodkowywali piłkę w pole karna tam niepilnowany przez nikogo Lazovic nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Żadna ze stron nie była już w stanie na tak grząskim boisku wykrzesać z siebie na tyle siła aby zmienić wynik na swoją korzyść. Mecz dla zmienników mógł zakończyć się wyśmienicie ale nonszalancja i brak odpowiedniego zachowania się na boisku spowodował że mamy jedynie remis.

Po tym remisie i jednocześnie bezbramkowym remisie Portugalii z Finlandią Polacy awansowali do mistrzostw Europy w piłce nożnej z pierwszego miejsca.

Serbia - Polska 2:2 (0:1)

0:1 - Murawski 28'
0:2 - Matusiak 47'
1:2 - Zigic 69'
2:2 - Lazovic 71'

Składy:

Polska: Fabiański; Wasilewski, Bąk (76' Żewłakow), Jop, Bronowicki; Łobodziński, Wawrzyniak, Lewandowski, Kosowski (20' Zahorski), Murawski - Rasiak (46' Matusiak).

Serbia: Avramov - Rukavina, Dragutinovic, Duljaj (46' Lazovic), Ivanovic, Jovanovic, Kovacevic (75' Jankovic), Krasic, Krstajic (64' Tosic), Kuzmanovic, Zigic.

Żółte kartki: Lazovic, Rukavina, Zigic (Serbia) oraz Wawrzyniak, Zahorski, Bąk (Polska).