Marek Plawgo siódmy w Atenach

2009-07-14 11:10:24

Reprezentujący klub KS Warszawianka Marek Plawgo zajął siódme miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki w ramach mityngu Grand Prix IAAF w Atenach.

Marek Plawgo osiągnął czas 49,54, a więc zabrakło mu jedynie 29 setnych sekundy do osiągnięcia minimum wyznaczonego przez PZLA na mistrzostwa świata w Berlinie, które odbędą się w terminie 15-23 sierpnia.

W mityngu, który odbywał się w marokańskim Tangerze Teresa Dobija (AZS Łódź) zajęła drugie miejsce w konkurencji skoku w dal. Zawodnika AZS-u Łódź oddała skok na odległość 6 metrów i 45 centymetrów. W biegu na 110 metrów przez płotki czwarte miejsce zajął Mariusz Kubaszewski z rezultatem 13,83. W biegu na 1500 metrów na piątej lokacie uplasowała się Anna Jakubczak (KS Agros Zamość).