Remis w Krakowie

2009-07-16 13:42:06

W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Wisła Kraków zremisowała przed własną publicznością z estońską Levadią Tallin 1:1 (0:1). Bramkę na wagę remisu zdobył dla Wiślaków w doliczonym czasie gry Piotr Ćwielong.

Znacznie osłabiony w defensywie zespół Wisły zaczął spotkanie w nietypowym dla siebie ustawieniu, bowiem na prawej stronie obrony zagrał Wojciech Łobodziński, w środku zagrał nowopozyskany Mariusz Jop z Marcelo, natomiast na lewej stronie wystąpił Piotr Brożek.

W 40. minucie piłkę otrzymał Nikita Andriejew, który nie miał problemów z ograniem Mariusza Jopa i umieszczeniem piłki w bramce strzeżonej przez Mariusza Pawełka. Do końca pierwszej połowy krakowianie atakowali starając się uzyskać wyrównujące trafienie, co jednak nie miało miejsca.

W 56. minucie blisko wyrównania była Wisła, po rzucie rożnym groźnie główkował Junior Diaz, a Estończyków przed utratą bramki uratowała poprzeczka. Kluczowa akcja w tym kiepskim w wykonaniu Wisły spotkaniu miała miejsce w 92. minucie, gdy Paweł Brożek dograł do Piotra Ćwielonga, który z pięciu metrów wpakował piłkę do pustej bramki.

Wisła Kraków - Levadia Tallin 1:1 (0:1)