Zwycięstwo Lecha, remis Legii, porażka Polonii

2009-07-30 23:01:17

Trzy różne spotkania rozegrały polskie drużyny w pierwszych spotkaniach w ramach III rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

Najlepiej spisała się ekipa poznańskiego Lecha, która pokonała na wyjeździe Fredrikstad FK 6:1 (3:0) i jest prawie pewna awansu do ostatniej rundy eliminacyjnej, w której będzie najprawdopodobniej rozstawiona. Po pierwszej połowie Lechici prowadzili 3:0, jednak tuż po przerwie bramkę na 3:1 zdobył Celso Borges Mora, zespół Jacka Zielińskiego odpowiedział trzema trafieniami.

Remisem 1:1 (0:1) zakończyła się konfrontacja Brøndbyernes IF z Legią Warszawa. W tym spotkaniu obie bramki padły z rzutów karnych. Najpierw skutecznym egzekutorem jedenastki w 40. minucie spotkania był Maciej Iwański, natomiast w 73. minucie do wyrównania doprowadził Alexander Farnerud. W przekroju całego spotkania lepszą drużyną była ekipa z Kopenhagi, jednak gospodarze nie potrafili tego udowodnić marnując znakomite sytuacje podbramkowe. Świetnie w bramce Legii spisywał się Jan Mucha, który był jedynym wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie Jana Urbana. Słowak wybronił kilka sytuacji sam na sam, a w kilku równie beznadziejnych sytuacjach popisywał się klasowymi paradami.

Najgorzej z polskich drużyn wypadła Polonia Warszawa, która przegrała przed własną publicznością z holenderskim NAC Breda 0:1 (0:1). Bramka decydująca o rezultacie tego spotkania padła w 39. minucie po strzale Keesa Kwakmana.

Brøndbyernes IF - Legia Warszawa 1:1 (0:1)
Alexander Farnerud 73' (k) - Maciej Iwański 40' (k).

Fredrikstad FK - Lech Poznań 1:6 (0:3)
Celso Borges Mora 48' - Jakub Wilk 10', Manuel Santos Arboleda Sánchez 22', 25', Robert Lewandowski 51', Sławomir Peszko 54', Tomasz Bandrowski 56'.

Polonia Warszawa - NAC (Breda) 0:1 (0:1)