Awans polskich siatkarzy

2009-09-05 00:18:22

Drugie spotkanie w ramach Mistrzostw Europy w siatkówce zakończyło się kolejnym zwycięstwem reprezentacji Polski. Nasi siatkarze pokonali reprezentację Niemiec 3:1. Zwycięstwo zagwarantowało Polakom awans do kolejnej rundy Mistrzostw.

Spotkanie rozpoczęło się od bezdyskusyjnej przewagi naszej reprezentacji, która w pierwszym secie nie dała najmniejszych szans rywalom wygrywając go 25:17. W drugim secie przeciwnicy zza zachodniej granicy poprawili odbiór i spisywali się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej odsłonie tego meczu. Ostatecznie drugi set także wygrali Polacy, jednak tylko 25:23.

W trzecim secie nastąpiło pewne rozluźnienie w naszej ekipie, a Niemcy odskoczyli nam na 8 punktów, jednak stratę udało się odrobić. Podopieczni Daniela Castellaniego mieli nawet dwie piłki meczowe, ale zmarnowali je i seta wygrali Niemcy 29:27. Wynik czwartego seta mówi sam za siebie, zmotywowani przez Castellaniego siatkarze bardzo szybko i wysoko rozprawili się z ekipą Raula Lozano wygrywając go 25:14.

Jutro Polska rozegra ostatnie spotkanie w fazie grupowej, w którym przeciwnikiem będzie drużyna Turcji.

Polska - Niemcy 3:1 (25:17, 25:23, 27:29, 25:14)

Polska: Piotr Gruszka (23), Daniel Pliński (11), Paweł Zagumny (3), Bartosz Kurek (32), Michał Bąkiewicz (3), Marcin Możdżonek (2), Piotr Gacek (libero) oraz Piotr Nowakowski (2), Paweł Woicki, Michał Ruciak (3), Zbigniew Bartman (1).

Niemcy: Sebastian Schwarz (6), Bjoern Andrae (19), Georg Wiebel (8), Jochen Schoeps (20), Max Guenthoer (1), Patrick Steuerwald (3), Ferdinand Tille (libero) oraz Simon Tischer, Gyoergy Grozer (6), Eugen Bakumovski (1), Marcus Boehme.