Polska w finale siatkarskich ME!

2009-09-12 23:08:45

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn pokonała w półfinale Bułgarię 3:0 i awansowała do finału Mistrzostw Europy. W finale Polacy zagrają z Francją, która pokonała dzisiaj Rosję 3:2.

Pierwszy set zakończył się wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski, która już na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:6. Na drugą przerwę Polacy schodzili już z czteropunktowym prowadzeniem, którego nie stracili do końca seta, którego ostatecznie wygrali 25:19.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej emocjonująca. W drugiej partii przez dłuższy czas prowadzili Bułgarzy, którzy z przewagą schodzili zarówno na pierwszą, jak i drugą przerwę techniczną. W końcówce więcej "zimnej krwi" mieli podopieczni Daniela Castellaniego, którzy wykorzystali piłkę setową i wygrali partię 30:28.

W trzecim secie gra była dosyć wyrównana do momentu pierwszej przerwy technicznej na którą Polacy schodzili prowadząc 8:6. W kolejnych fragmentach seta Polacy zwiększali swoją przewagę i seta wygrali ostatecznie 25:20.

Jutro reprezentacja Polski w finale Mistrzostw Europy zmierzy się z Francją. Przypomnijmy, że Polska grała z Francją w meczu otwierającym turniej i pokonała wówczas jutrzejszych rywali 3:1.

Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 30:28, 25:20)

Polska: Piotr Gruszka (18), Daniel Pliński (6), Paweł Zagumny (3), Bartosz Kurek (17), Michał Bąkiewicz (4), Marcin Możdżonek (10), Piotr Gacek (libero) oraz Paweł Woicki, Piotr Nowakowski, Michał Ruciak.

Bułgaria: Christo Cwetanow (5), Andrej Żekow (4), Matej Kazijski (11), Władimir Nikołow (14), Wiktor Josifow (9), Todor Aleksiew (1), Teodor Sarpałow (libero) oraz Georgi Bratoew, Metodi Ananiew (4), Walentin Bratoew (6), Cwetan Sokołow (1), Krasimir Gajdarski.