Piątek w Ekstraklasie

2009-09-19 11:05:24

W piątkowy wieczór rozegrane zostały dwa spotkania w ramach 7. kolejki Ekstraklasy. W pierwszym z nich Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 2:0, natomiast w Lubinie punktami podzieliły się miejscowe Zagłębie i GKS Bełchatów.

Na prowadzenie Legię w 22. minucie wyprowadził Takesure Chinyama, który wykorzystał świetne zagranie Macieja Iwańskiego i wpakował futbolówkę do bramki z najbliższej odległości. W 56. minucie bardzo ładną bramkę zdobył Miroslav Radović, który wbiegając w pole karne oddał uderzenie, a piłka wpadła pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateusza Bąka.

W Lubinie Zagłębie pod wodzą Franciszka Smudy zdobyło kolejne punkty. Gospodarze prowadzili od 51. minuty, gdy trafienie zanotował wypożyczony z Legii Martins Ekwueme. Do wyrównania w końcówce meczu doprowadził Dariusz Pietrasiak, który okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)
Takesure Chinyama 22', Miroslav Radović 56'.

Legia: Ján Mucha - Jakub Rzeźniczak, Iñaki Astiz Ventura, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radović, Ariel Borysiuk (62' Marcin Smoliński), Maciej Iwański, Piotr Giza, Maciej Rybus (72' Marcin Mięciel) - Takesure Chinyama (86' Adrian Paluchowski).

Lechia: Mateusz Bąk - Krzysztof Bąk, Jacek Manuszewski, Hubert Wołąkiewicz, Arkadiusz Mysona - Maciej Rogalski, Łukasz Surma, Marko Bajić, Paweł Nowak (58' Jakub Zabłocki), Marcin Kaczmarek (67' Piotr Wiśniewski) - Ivans Lukjanovs (72' Maciej Kowalczyk).

Żółte kartki: Giza - Mysona, Manuszewski, Wołąkiewicz.
Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).
Widzów: 4.000.

Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:1 (1:1)
Martins Nnabugwu Ekwueme 51' - Dariusz Pietrasiak 86' (k).

Zagłębie: Aleksander Ptak - Szymon Kapias, Łukasz Jasiński, Michał Łabędzki, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski (46' Ilijan Micanski), Mateusz Bartczak, Martins Nnabugwu Ekwueme (64' Dariusz Jackiewicz), Piotr Świerczewski, Łukasz Hanzel (80' Dawid Plizga) - Mouhamadou Traoré.

Bełchatów: Łukasz Sapela - Jakub Tosik, Dariusz Pietrasiak, Paweł Magdoń, Mate Lacić - Tomasz Wróbel, Patryk Rachwał, Janusz Gol (71' Carlos Yaír Costly Molina), Mateusz Cetnarski, Maciej Małkowski - Maciej Korzym (62' Mariusz Ujek).

Żółte kartki: Gol, Rachwał (Bełchatów).
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Widzów: 7023.