Wtorkowe mecze Remes Pucharu Polski

2009-10-27 22:34:27

We wtorek odbyły się pierwsze mecze 1/8 finału Pucharu Polski. W najciekawszym spotkaniu Dolcan podejmował w Ząbkach Koronę Kielce. Spotkanie obfitowało w wiele bramek i emocji, a mecz musiała rozstrzygnąć dogrywka, gdyż w regulaminowym czasie gry padł wynik 3:3. Końcowy rezultat został ustalony w 109 minucie przez Dariusza Łatkę(były zawodnik Jagiellonii), który po uderzeniu głową zapewnił zwycięstwo Koronie.

W innych spotkaniu Wisła Kraków kontrolowała przez 90 minut mecz z rezerwami Bytovii Bytów i spokojnie zwyciężyła w tym spotkaniu(2:0).
Drugoligowe Zagłębie Sosnowiec nie dało szans ostatniej drużynie pierwszej ligi – Stali Stalowa Wola i pokonało pewnie 3:0, a w kończącym wtorkowe mecze spotkaniu drużyna Pogoni Szczecin pokonała Piasta Gliwice po bramkach Piotra Petasza, który po raz kolejny w tym sezonie został bohaterem drużyny ze Szczecina. Warto przypomnieć, że kilka lat temu Petasz grał w Białymstoku i reprezentował barwy Jagiellonii.

Drutex Bytovia II - Wisła Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: Piotr Ćwielong (15), Wojciech Łobodziński (58).
Widzów: 5000

Dolcan Ząbki - Korona Kielce 3:4 (2:1, 3:3)
Bramki: Marcin Stańczyk (10), Sebastian Ziajka (39), Maciej Tataj (74) - Paweł Buśkiewicz (30), Cezary Wilk (65), Jacek Kiełb (68), Dariusz Łatka (109).
Widzów: 1500.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)
Bramki: Hubert Jaromin dwie - (36, 59), Konrad Koźmiński (76)
Widzów: 3000.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 2:0(1:0)