Wyniki polskich zespołów w Eurolidze

2009-10-29 10:10:42

W rozgrywkach Euroligi koszykarze Prokomu zostali rozbici w Madrycie przez Real. Drużyna Tomasa Pacesasa nie miała zbyt wielu szans w starciu z renomowanym rywalem. W pierwszych fragmentach można było mieć jeszcze nadzieję na dobry rezultat, jednak z każdą minutą przewaga Realu rosła i w niektórych momentach czwartej kwarty wynosiła ponad 30 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Madrytu 22 punktami. Jest to już druga porażka Prokomu w tegorocznej edycji.

Z kolei żeński zespół Wisły Can Pack Kraków na inauguracje rozgrywek pokonał na wyjeździe Halcon Avenida Salamanca. Spotkanie było wyrównane, a o sukcesie Krakowianek zdecydowały dobrze egzekwowane rzuty wolne w samej końcówce.

Drugi przedstawiciel żeńskiego polskiego basketu w Eurolidze – Lotos Gdynia przegrał w Stambule z Fenerbahce. Przez cały mecz wysoko prowadziły koszykarki z Turcji, a Lotos swój pościg rozpoczął dopiero w IV kwarcie i systematycznie odrabiał starty, jednak koszykarkom nie wystarczyło czasu, aby dogonić rywalki i mecz zakończył się porażką Gdynianek. Kolejne spotkania polskich drużyn w Eurolidze odbędą się 4 i 5 listopada.

Real Madryt - Asseco Prokom Gdynia 94:72 (30:22, 21:11, 17:12, 26:27)

Halcon Avenida Salamanca - Wisła Can Pack Kraków 60:65 (13:11, 14:21, 17:19, 16:14)

Fenerbahce Stambuł - Lotos Gdynia 75:67 (23:13, 21:16, 19:14, 12:24)