Klubowe mistrzostwa świata: Skra bez porażki

2009-11-06 06:51:48

W swoim trzecim występie w klubowych mistrzostwach świata Skra po raz kolejny okazała się zwycięska. Tym razem nie sprostał jej brazylijski Cimed, który w setach uległ 1:3 i pożegnał się z rozgrywkami.

Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa zespołu z Polski. Cimed w pierwszym secie uzyskał kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca i wydawało się, że to zespół z Brazylii może zakończyć to spotkanie zwycięsko. Od drugiej partii to Skra zaczęła grać jak na mistrza Polski przystało i zdemolowała rywali. W trzecim secie Skra kontrolowała grę, a w czwartym to Cimed uzyskał przewagę w środkowej fazie seta, jednak nie potrafił jej utrzymać do końca i przegrał spotkanie, przez co odpadł z dalszej fazy turnieju.
W meczu półfinałowym Skra zmierzy się z drużyną Zenitu Kazań.

Cimed Esporte Clube - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 18:25, 21:25, 23:25)