Skra w finale Klubowych Mistrzostw Świata!

2009-11-07 18:12:06

Skra Bełchatów zwyciężyła po raz 4 z rzędu i została pierwszym finalistą turnieju rozgrywanego w Dausze. W meczu półfinałowym przeciwnikiem był zespół Zenitu Kazań, a więc teoretycznie najtrudniejszy przeciwnik, jakiego jak do tej pory mieli bełchatowianie w tym turnieju.

W pierwszym secie zawodnicy nie przypominali zespołu, który w poprzednich spotkaniach dosyć łatwo wygrywał z przeciwnikami. Tym razem to drużyna z Kazania pokazała jak się gra zawodnikom z Bełchatowa. Rosjanie przede wszystkim świetnie grali blokiem, którym potrafili powstrzymywać atakujących Skry. Także zagrywkę zaprezentowali bardzo silną i różnorodną, z którą nie mógł poradzić sobie Piotr Gacek, grający na pozycji libero. Zenit rozegrał świetną partię i wygrał pierwszego seta 25:22.

W drugim, zawodnicy z Bełchatowa zaczęli grać coraz lepiej, a co za tym idzie także sprawiali swoimi atakami coraz więcej kłopotu rywalom. Przez większą część seta gra była wyrównana, a końcówkę lepiej rozegrała Skra i wyrównała stan rywalizacji.

Trzeci set to przede wszystkim świetna gra Kurka i bełchatowianie prowadzili już 16:9. Potem jednak dali się zbliżyć rywalom, ale nie na tyle, by tego seta przegrać i wyszli na prowadzenie 2:1.

Czwarta, jak się później okazało ostatnia partia, to walka punkt za punkt do samego konca. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, ale w decydującym momencie Skra wyszła na prowadzenie i mając drugą piłka meczową zakończyła spotkanie zwycięstwem.