Wyniki 13. kolejki Ekstraklasy

2009-11-08 21:21:20

Do ciekawych rozstrzygnięć w kończący się weekend doszło w Ekstraklasie. W najbardziej interesującej nas potyczce Ruch Chorzów pokonał Jagiellonię Białystok 5:2 (3:1).

W Bełchatowie szóste zwycięstwo z rzędu odnotował miejscowy GKS, który wygrał skromnie z Arką Gdynia 1:0 (0:0). Spotkanie Lechia Gdańsk - Korona Kielce zakończyło się remisem 1:1 (1:0). Po golu Marcina Kaczmarka z 27. minuty gdańszczanie prowadzili przez niespełna godzinę, jednak w 79. minucie wynik meczu na 1:1 ustalił Cezary Wilk.

Trzy punkty dopisał do swojego dorobku Śląsk Wrocław, który wygrał na własnym terenie z Piastem Gliwice 2:1 (2:0). Wrocławianie w przeciągu trzech minut zdobyli dwie bramki za sprawą Vuka Sotirovicia (36 i 39 min), natomiast autorem honorowego trafienia dla gości był Łukasz Krzycki (71 min). Cenne zwycięstwo w meczu pomiędzy drużynami z dolnych rejonów tabeli odniosło Zagłębie Lubin, które wywiozło z Wodzisławia Śląskiego komplet punktów po zwycięstwie 2:1 (1:1).

W meczu na szczycie Ekstraklasy i hicie rundy jesiennej Wisła Kraków uległa na stadionie w Sosnowcu zespołowi warszawskiej Legii 0:1 (0:1). Kluczowa dla losów spotkania okazała się kontuzja Sebastiana Szałachowskiego, którego zastąpił Miroslav Radović i kilkanaście sekund po wejściu na murawę umieścił futbolówkę w siatce Mariusza Pawełka.

Po równi pochyłej stacza się zespół Polonii Warszawa, który poniósł klęskę przegrywając przed własną publiką z Cracovią Kraków 0:1 (0:1). Gola, który przesądził o tym, że trzy punkty pojadą do Krakowa zdobył w 26. minucie Mariusz Sacha. Punkty stracił także Lech Poznań, który w wyjazdowym spotkaniu zremisował z Polonią Bytom 1:1 (0:0).

Wyniki 13. kolejki Ekstraklasy:

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Dawid Nowak 61'.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:1 (1:0)
Marcin Kaczmarek 27' - Cezary Wilk 79'.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (2:0)
Vuk Sotirović 36', 39' - Łukasz Krzycki 71'.

Odra Wodzisław Śląski - Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)
Martins Nnabugwu Ekwueme 12' (s) - Mouhamadou Traoré 27', 69'.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 5:2 (3:1) - WIĘCEJ O MECZU
Bramki: Artur Sobiech 15', 36', Łukasz Janoszka 44', Andrzej Niedzielan 60', 89' - Remigiusz Jezierski 25', Marco Reich 59'.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1 (0:1)