Skra Bełchatów druga na świecie

2009-11-08 21:58:20

PGE Skra Bełchatów znalazła swojego pogromcę dopiero w finale klubowych mistrzostw świata siatkarzy. Bełchatowianie przegrali w katarskiej Dausze z Trentino Volley 0:3 (24:26, 18:25, 19:25) i zdobyli srebrny medal oraz tytuł klubowych wicemistrzów świata.

Pierwszy set to w większej części przewaga Polaków, którzy zwycięsko schodzili zarówno na pierwszą (8:5), jak i drugą przerwę techniczną (16:14). W pewnym momencie coś "zacięło się" w drużynie mistrzów Polski, co skrzętnie wykorzystali rywale i wygrali pierwszego seta 26:24.

W drugiej odsłonie bezapelacyjnie lepszą drużyną było Trentino, które prowadziło przez prawie całego seta, którego ostatecznie wysoko wygrało 25:18. Trzecia partia również nie należała do udanych dla atakujących Skry, których ataki zdecydowanie zbyt często lądowały poza boiskiem i tylko podwyższały prowadzenie Włochów. Set zakończył się rezultatem 25:19 na korzyść Treninto, które w ten sposób zapewniło sobie wygraną w tym meczu i tytuł klubowych mistrzów świata.

Za drugie miejsce w klubowych mistrzostwach świata zespół PGE Skry Bełchatów zainkasował 170 tysięcy dolarów, natomiast zespół z Włoch otrzymał 250 tys. dolarów. Skra jest pierwszym polskim zespołem, któremu udało się zdobyć medal podczas klubowych mistrzostw świata.

PGE Skra Bełchatów - Trentino Volley 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)

Skra: Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Miguel Angel Falasca, Stephane Antiga, Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły, Radosław Wnuk, Jakub Novotny, Miłosz Hebda, Maciej Dobrowolski.