Porażka Polski w Pucharze Wielkich Mistrzów

2009-11-18 20:18:46

Reprezentacja polskich siatkarzy słabo rozpoczęła turniej w Japonii. W pierwszym swoim spotkaniu niespodziewanie przegrała z drużyną narodową gospodarzy 2:3. Puchar Wielkich Mistrzów to turniej, w którym miedzy sobą mierzą się mistrzowie kontynentów. W swoim pierwszym meczu Polska podejmowała mistrza Azji, a jednocześnie gospodarza imprezy. Faworyzowani Polacy musieli się solidnie napracować, aby odnieść zwycięstwo. Japończycy zagrali bardzo solidnie i nie pozwalali narzucić sobie stylu gry biało – czerwonych. Brylował wśród nich szczególnie Shimizu, który posyłał z zagrywki potężne bomby na dłonie Polaków.

Pierwszy set zaczął się dobrze dla Japonii, która uzyskała niewielką przewagę. Polacy jednak szybko ją zniwelowali i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali przez całego seta. Druga partia to niespodziewanie ogromna dominacja gospodarzy. Właściwie wychodziły im wszystkie zagrania, a Polacy często mylili się nawet w najprostszych sytuacjach. Końcowym rezultat na korzyść Japonii w tym secie może budzić respekt 25:15!. Polaków to jednak nie wyprowadziło z równowagi i potrafili się szybko otrząsnąć wygrywając trzeciego seta. W czwartej partii początek był wyrównany, ale przed drugą przerwą techniczną kilkoma świetnymi zagrywkami popisał się Shimizu i Japonia odskoczyła na 5 punktów.

Tej przewagi siatkarze gospodarzy już nie oddali i byliśmy świadkami
tie-breaku. Na fali poprzedniej partii dobrze zaczęli Japończycy, którzy uzyskali dwupunktową przewagęi na przerwe techniczną schodzili prowadząc 8:5. Potem kontrolowali przebieg tego seta i ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności dowieźli zwycięstwo do końca.
Jutro Polska zmierzy się z drużyną Kuby(godzina 7.30), która tak jak nasza kadra przegrała dzisiaj w stosunku 2:3 z Brazylią.

Japonia - Polska 3:2 (22:25, 25:15, 21:25, 25:21, 15:10)