Druga porażka Polski w Pucharze Wielkich Mistrzów

2009-11-19 16:08:54

Nie wiedzie się reprezentacji Polski w turnieju rozgrywanym w Japonii. Po porażce z gospodarzami, tym razem nasza kadra musiała uznać wyższość kubańskiej reprezentacji i uległa w stosunku 1:3.

Pierwsza partia nie zapowiadała porażki biało - czerwonych. Wprost przeciwnie, nasi zawodnicy rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze. W przeciągu całego seta kilkukrotnie odskakiwaliśmy rywalom na kilka punktów, ale Kubańczycy za każdym razem potrafili zniwelować tą stratę. Końcówka seta jednak należała do reprezentacji Polski i prowadziliśmy w meczu 1:0. Mogło się wydawać, że z taką grą jesteśmy w stanie wygrać spotkanie.

Kubańczycy jednak nie próżnowali i szybko przyśpieszyli grę, zaczęli grać skuteczniej, a przede wszystkim świetnie w bloku. Drugi set na początku przypominał pierwszy, ale z każdą minutą widać było lepszą grę zawodników z Kuby, którzy wygrali tą partię zdecydowanie i kontrolowali spotkanie w kolejnym secie, w którym od początku do końca dominowali. W czwartej partii trener Castellani dokonał kilku zmian, co poprawiło grę Polaków i nasi siatkarze wyszli nawet na prowadzenie 13:10. Niestety, biało – czerwoni nie potrafili go utrzymać i już na drugą przerwę techniczną schodzili tracąc 2 punkty do rywala.

Po powrocie na parkiet Kuba nie dała już szans naszej reprezentacji na odzyskanie prowadzenia. Cały czas utrzymywała przewagę, której nie oddała już do końca seta i mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w turnieju. Polacy doznali drugiej porażki, a w sobotę czeka ich mecz z Brazylią. W obecnej formie i składzie, który jest na turnieju w Japonii trudno będzie oczekiwać zwycięstwa nad canarinhos, faworytem całej imprezy.
Mecz z Brazylią w sobotę o 4.30. Transmisja w Eurosport 2.

Polska - Kuba 1:3 (25:22, 18:25, 18:25, 22:25)
Polska: Grzegorz Łomacz (4 pkt.), Piotr Nowakowski (10), Marcin Możdżonek (3), Bartosz Kurek (12), Michał Ruciak (6), Jakub Jarosz (21), Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Daniel Pliński (1), Zbigniew Bartman (2), Michał Bąkiewicz.