Pierwsze zwycięstwo Polski w Pucharze Wielkich Mistrzów

2009-11-22 16:56:17

W końcu nadeszła do nas dobra informacja z Japonii. Po trzech porażkach z gospodarzami, Kubą i Brazylią przyszła pora na zwycięstwo biało – czerwonych. Nasze orły pokonały reprezentację Iranu 3:1

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Na szczęście zwycięsko z niego wyszli Polacy i prowadzili 1:0. Druga partia to już kompletne zaskoczenie ze strony Iranu, który grał kapitalnie i zmiażdżył naszą kadrę. Najbardziej dramatyczny był trzeci set, w którym Iran w końcówce wyszedł na prowadzenie 24:21. W tym momencie jednak zawodnicy z Azji popełnili kilka błędów, które w konsekwencji kosztowały ich przegraną w tej partii. Ostatni set to znowu ostra walka. Irańczycy także i w tym secie prowadzili kilkoma punktami, ale nie potrafili utrzymać tej przewagi. Polacy w końcówce pokazali, że walczą do końca i odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Jutro biało – czerwoni zmierzą się z reprezentacją Egiptu, która pozostaje bez wygranej w tej imprezie.

Iran - Polska 1:3 (23:25, 25:18, 26:28, 23:25)
Polska: Grzegorz Łomacz, Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero) oraz Piotr Nowakowski, Michał Ruciak, Paweł Woicki.