Wygrana Polski na zakończenie Pucharu Wielkich Mistrzów

2009-11-23 15:05:46

Na zakończenie turnieju w Azji reprezentacji Polski pokonała 3:0 Egipt i zakończyła rozgrywki tuż poza podium.

Spotkanie przebiegało od początku pod dyktando Polaków. Co prawda, w pierwszym secie Egipcjanie na początku seta sprawili trochę kłopotów biało – czerwonym, ale w kolejnych partiach od początku do końca to Polska zdominowała przeciwników. Polacy kontrolowali sytuację i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca. Było to drugie zwycięstwo naszej reprezentacji, która dzień wcześniej pokonała Iran. Za zajęcie czwarte miejsca uhonorowano reprezentację Polski kwotą stu tysięcy dolarów.

Polska - Egipt 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
Polska: Grzegorz Łomacz (1), Daniel Pliński (3), Marcin Możdżonek (11), Bartosz Kurek (14), Michał Bąkiewicz (6), Jakub Jarosz (12), Piotr Gacek (libero) oraz Piotr Nowakowski, Zbigniew Bartman (1), Michał Ruciak.