Euroliga: Prokom ogrywa Real Madryt!

2009-12-09 22:35:56

Nieprawdopodobną sensację sprawił mistrz Polski w Eurolidze. Asseco Prokom Gdynia pokonał drużynę Realu Madryt po zaciętym pojedynku 82:76. Dzięki tej wygranej bardzo wzrosły szanse gdyńskiego zespołu na awans do drugiej rundy Euroligi.

Spotkanie od początku rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy objeli prowadzenie juz w pierwszej kwarcie. Niestety goście doprowadzili do remisu i aż do ostatniej kwarty spotkanie było wyrównane i niezwykle zacięte. Świetnie w barwach Prokomu zagrał Qntel Woods, który w decydujących momentach przesądził o zwycięstwie gdyńskiego zespołu. Dobrą partię rozegrała cała drużyna z Gdyni, która szczególnie w defensywie spisywała się wyśmienicie.

Asseco Prokom Gdynia - Real Madryt 82:76 (24:21, 22:22, 16:18, 20:15)
Asseco Prokom: Qyntel Woods 27, David Logan 19, Pape Sow 12, Adam Hrycaniuk 12, Daniel Ewing 4, Ronnie Burrell 2, Jan Jagla 2, Mateusz Kostrzewski 2, Junior Harrington 2, Łukasz Seweryn 0, Piotr Szczotka 0