Skoki narciarskie: przeciętny występ polskich skoczków

2009-12-19 16:20:07

Engelberg nie jest jak na razie, zbyt przyjaznym miastem dla polskich skoczków. Co prawda we wczorajszym konkursie brało udział 3 Polaków, ale żaden z nich nie był nawet w czołowej dziesiątce. Dzisiaj było podobnie, ale z tą różnicą, że udział w finałowej serii zapewniło sobie 2 polskich skoczków.

Adam Małysz zajął dopiero 23 miejsce i jak na razie bardzo ciężko patrzeć z optymizmem na jego skoki w perspektywie zbliżających się igrzysk olimpijskich. Z konkursu na konkurs nasz mistrz zajmuje coraz niższe pozycje. Z kolei Kamil Stoch uplasował się na 17 pozycji i jest to już jego trzeci występ z rzędu, w którym zajmuje lepszą pozycję niż Adam Małysz. Konkurs zakonczył się zwycięstwem Schlierenzauera, który wrócił na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Tuż za nim uplasował się Ammann, który w ogólnej klasyfikacji także zajmuje drugą pozycję.

W klasyfikacji generalnej Kamil Stoch zajmuje 13 miejsce, a Małysz mimo nienajlepszych rezultatów w Engelbergu utrzymał 10 pozycję. Jutro kolejny konkurs Pucharu Świata w tej miejscowości.