Adam Małysz siódmy w Innsbrucku

2010-01-03 17:15:05

Dobrze zaprezentowali się podczas konkursu Czterech Skoczni w Innsbrucku polscy skoczkowie. Przede wszystkim Małysz i Stoch, którzy awansowali do finałowej rozgrywki. Pierwszy z nich zajął wysokie, 7 miejsce, a Stoch uplasował się na 19 pozycji. Pozostali Polacy znaleźli się poza pierwszą trzydziestką.

Małysz w pierwszej, jak i drugiej serii oddał dwa dobre skoki (123,5 i 118 m) i znajdował się w ścisłej czołówce. Kamil Stoch w pierwszej serii miał nieudany skok i zajmował po nim dopiero 24 miejsce(116,5 m). W kolejnej próbie skoczył 118,5 m i wskoczył na 19 miejsce.

W konkursie zwyciężył Schlierenzauer przed Ammanem i Ahonenem. W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni prowadzi Kofler przed Schlierenzauerem i Loitzlem. Najlepszy z Polaków znajduje się na siódmej pozycji (Małysz) . Pozostali nasi zawodnicy zajmują dalsze pozycje: Stoch - 24, Hula - 44, a Miętus - 56 miejsce.

Poniedzialek jest dniem przerwy. We wtorek odbędą się kwalifikacji do konkursu w Bischofschofen, który zakończy tegoroczny turniej.