Przegląd sobotnich meczów OE

2008-03-16 14:57:15

W meczu przyjaźni Ruch Chorzów podzielił się punktami z Widzewem Łódź. Na trybunach Stadionu Śląskiego zasiadło 16 tysięcy. Po tym co działo się na boisku również pozostaje lekki niedosyt... Pozytywnie zaskoczył Widzew, który do końca meczu walczył z faworyzowanym rywalem jak równy z równym. Regularnie sadzany na ławkę rezerwowych Stefano Napoleoni wszedł w drugiej połowie i od razu strzelił gola. Chorzowianie z impetem zaatakowali, chcąc jak najszybciej wyrównać. Najpierw dwa razy spudłował w dobrych sytuacjach Ćwielong a w 51. minucie gola "niebieskim" dał duet Słowaków. Z rzutu rożnego centrował Balaz zaś piłkę do siatki skierował Martin Fabus.

Będąca w dobrej formę na wiosnę Cracovia pewnie pokonała zabrzański Górnik 3:0. Dwie połowy tego meczu różniły się niczym dzień i noc. W pierwszej - jak na lekarstwo było ładnych zagrań, strzałów, za to mnóstwo fauli, niedokładności. Jednak w drugiej - emocji było dużo więcej. Gdyby miejscowi zagrali bardziej skuteczniej to mogli zwyciężyć w bardziej okazałych rozmiarach niż 3:0. Tydzień temu po zwycięstwie nad Jagiellonią wydawało się, że Górnik Zabrze wyszedł z wiosennego dołka. "Pasy" na wiosnę jeszcze nie doznały goryczy porażki, a teraz zagrały chyba najlepszy mecz w sezonie.

Groclin odniósł czwarte kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej. W Łodzi co prawda długo męczył się z dobrze zorganizowaną obroną walczącego o utrzymanie ŁKS, ale ostatecznie wygrał 2:1. Kolejną bramkę zdobył będący w fenomenalnej formie Adrian Sikora. Porażka  coraz bliższą perspektywę 2. ligi. Bramka pocieszenia autorstwa młodziutkiego Rafała Kujawy nie jest w stanie osłodzić coraz bardziej grobowych nastrojów przy Alei Unii, gdyż ŁKS zdobył tej wiosny zaledwie 2 punkty.

W spotkaniu okrzykniętym szlagierem tej kolejki Lech Poznań przegrał u siebie z Wisłą Kraków 1:2. "Biała Gwiazda" po raz pierwszy od pięciu lat wygrała przy ulicy Bułgarskiej i zachowała trzynastopunktową przewagę nad drugim w stawce Groclinem. Bohaterem krakowskiej drużyny został po raz kolejny Marek Zieńczuk, który zaliczył gola i asystę. Lech kończył mecz w dziesiątkę. W 82 minucie meczu za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą kartkę zobaczył Hernan Rengifo.