Euroliga: Prokom awansował do TOP 16

2010-01-14 00:02:19

Naszemu męskiemu jedynakowi w Eurolidze udało się awansować do najlepszej szesnastki klubowych zespołów w Europie. W swoim ostatnim pojedynku Prokom Gdynia pokonał Chimki Moskwa 75:70.

Spotkanie od początku było bardzo nerwowe i wyrównane. Zespół gospodarzy zagrał kapitalnie w drugiej kwarcie, po której prowadził aż szesnastoma punktami. Jednak w kolejnej odsłonie gry to goście zagrali lepiej i odrobili większość strat. Ostatnie minuty to wymiana ciosów i nerwowa końcówka, którą lepiej potrafili rozegrać koszykarze z Gdyni. Oprócz zwycięstwa musieli oczekiwać na wynik z Mediolanu, gdzie zespół Armani Jeans Mediolan podejmował Real Madryt. Gospodarze tego spotkania przegrali z madrycką drużyną, a taki rezultat był korzystny dla Prokomu, którego awans do TOP 16 stał się faktem

Asseco Prokom Gdynia - Chimki Moskwa 75:70 (22:21, 23:8, 10:23, 20:18)
Asseco Prokom: David Logan 24, Qyntel Woods 16, Daniel Ewing 11, Ratko Varda 7, Ronald Burrell 7, Adam Hrycaniuk 6, Lorinza Harrington 2, Piotr Szczotka 2, Adam Łapeta 0, Jan-Hendrik Jagla 0,
Chimki: Kelly McCarthy 22, Witalij Fridzon 10, Paulius Jankunas 8, Keith Langford 8, Timofiej Mozgow 8, Robertas Javtokas 6, Raul Lopez 5, Petr Gubanow 3, Carlos Cabezas 0, Siergiej Toporow 0.