ME: Polska pokonuje Niemcy

2010-01-19 20:28:41

Polscy piłkarze ręczni w pierwszym spotkaniu Mistrzostw Europy pokonali w Innsbrucku zespół Niemiec 27:25. Wygrana na sam początek z tak silnym rywalem to dla podopiecznych Bogdana Wenty świetny prognostyk przed kolejnymi meczami.

Polacy bardzo dobrze grali w pierszej połowie, która wygrali 12:8. W drugiej części gry z minuty na minutę rywale grali skuteczniej i momentami doganiali Biało-czerwonych na 2-3 punkty. Na szczęście dzięki dobrej grze debiutującego na wielkiej imprezie Tomasza Rosińskiego Polacy w końcówce zachowali spokój i ostatecznie wygrali dwoma bramkami. Jutro podopieczni Bogdana Wenty zmierzą się z ekipą Szwecji.

Niemcy - Polska 25:27 (8:12)

Polska: Sławomir Szmal - Karol Bielecki (6), Bartłomiej Jaszka (4), Bartosz Jurecki (4), Tomasz Tłuczyński (3), Tomasz Rosiński (3), Krzysztof Lijewski (3), Patryk Kuchczyński (1), Mariusz Jurasik (1), Mateusz Jachlewski (1), Michał Jurecki (1), Mariusz Jurikiewicz, Marcin Lijewski

Sędziowali: Per Olesen i Lars Elby Pedersen (Dania).