Polacy na boiskach Europy

2008-03-17 12:22:06

Grający w Racingu Santander, gwiazda reprezentacji, Euzebiusz Smolarek, w ligowym meczu przeciwko Getafe, rozegrał pełne 90 minut. Pomimo przegranej polak zaprezentował sie z dobrej strony i w 54 minucie wpisał się na listę strzelców.

Maciej Żurawski jest kolejnym piłkarzem, który w ubiegły weekend wpisał się na listę strzelców. Jego drużyna AÉ Lárissas wysoko, bo 5:1, wygrała w 28 kolejce greckiej ekstraklasy. Poprawa gry polskiego napastnika dobrze prognozuje przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy.

Wartym odnotowania jest także debiut Marcina Kowalczyka w barwach moskiewskiego Dinama. Był to najwyższy transfer tej zimy w OE. Obrońca Bełchatowa przeszedł do Rosji za ok 800 tys euro. W meczu inaugurującym rozgrywki ligowe w Rosji, Polak zagrał pełne 90 minut w meczu przeciwko Tomowi Tomsk.

Inny debiutantem na boiskach Europy był w miniony weekend wypożyczony do FCSion, Kamil Grosicki. Były zawodnik Legii Warszawa i Pogoni Szczecin rozpoczął mecz w pierwszym składzie i przebywał na boisku do 53. minuty. Drużyna Polaka wygrała z zespołem z Bazylei 4-2 (2-1).

W meczu finałowym Puchary Ligi Szkockiej, przez 90 minut, w barwach Dundee United FC, wystąpił  znany z gry w Jagielloni Białystok, bramkarz Łukasz Załuska. Jego zespół po regulaminowym czasie remisował, z naszpikowanym gwiazdami Glasgow Rangers, 2:2. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o losach pucharu decydowały rzuty karne. Pewniejszymi egzekutorami okazali się być piłkarze Rangers.

W lidze niemieckiej cały mecz na ławce przesiedział jeden z pewniaków kadry, Jacek Krzynówek. Brak gry w podstawowej 11 drużyny z Wolfsburga, znacznie komplikuje sytuację ulubieńca trenera Beenhakkera.