Odległa pozycja Tomasza Sikory

2010-02-14 22:10:07

Tomasz Sikora zajął dopiero 29. miejsce w sprincie na olimpijskiej trasie w Whistler - pierwszej konkurencji biathlonowej podczas igrzysk. Złoty medal na dystansie 10 km wywalczył niespodziewanie Francuz Vincent Jay, srebrny Norweg Emil Hegle Svendsen, a brązowy Chorwat Jakov Fak.

W trakcie biegu Polaka pogorszyła się pogoda. Po jego pierwszym bezbłędnym strzelaniu rozpadał się rzęsisty deszcz ze śniegiem, który znacznie utrudnił rywalizację. Sikora dwukrotnie spudłował i spadł na dalszą pozycję. Problemy z pogodą mieli także tak utytułowani zawodnicy jak między innymi Ole Einar Bjoerndalen. Czołowe miejsca zajęli zawodnicy z najwcześniejszymi numerami startowymi.

Drugi z naszych reprezentantów, Łukasz Szczurek zajął trzecie od końca, 85. miejsce i nie zakwalifikował się do biegu na dochodzenie.