Polscy szczypiorniści lepsi od Słowaków

2008-03-20 20:21:34

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn wygrała w meczu towarzyskim 29:28 (13:15) ze Słowacją. Spotkania ze Słowakami są jednym z etapów przygotowań do kwalifikacji olimpijskich w Pekinie. Kolejny mecz między tymi ekipami odbędzie się w piątek na warszawskim Torwarze.
Polacy rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani. Już po chwili "Biało-czerwoni, głównie za sprawą Krzysztofa Lijewskiego prowadzili, 4:1. W naszej bramce dobrze prezentował się Sławomir Szmal a Polacy kontrolowali wypracowaną przewagę, 8:3. Wysokie prowadzenie zdekoncentrowało podopiecznych Bogdana Wenty. Skuteczne kontry Słowaków doprowadziły do remisu 9:9. W końcowych minutach pierwszej części gry dominowali nasi południowi sąsiedzi i to oni schodzili na przerwę prowadząc 15:13.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Słowacy umiejętnie i skutecznie rozgrywali swe akcje i tym samym na tablicy wyników cały czas widniała dwupunktowa przewaga naszych południowych sąsiadów. W emocjonującej końcówce wreszcie przebudzili się podopieczni się nasi gracze. Krzysztof Lijewski doprowadził do remisu, 27:27. Ostatnie słowo należało do Michała Jureckiego, który na minutę przed końcem spotkania zapewnił zwycięstwo naszej reprezentacji.