Polska - Bułgaria 2:0

2010-03-03 23:58:29

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała z Bułgarię 2:0 w towarzyskim meczu rozegranym w Warszawie. Pierwszą bramkę po indywidualnej akcji zdobył Jakub Błaszczykowski, a wynik ustalił po kontrze pięknym strzałem pod poprzeczkę Robert Lewandowski.

Stojący w bramce Bułgarów Dimitar Ivankow po raz pierwszy dał się pokonać w 42. minucie. Błaszczykowski w swoim stylu poszedł prawym skrzydłem i wydawało się, że tak wbiegnie z piłką do bramki, bo nikt nie był w stanie go zatrzymać. W końcu mimo asysty dwóch obrońców uderzył w długi róg z ostrego kąta i wyprowadził "granatowo-czerwono-białych" na prowadzenie.

Do poziomu świetnie spisującego się w tym meczu skrzydłowego Borussii Dortmund dołączył Robert Lewandowski. W 62. minucie dwójkowy kontratak wyprowadzili wyżej wspomniani zawodnicy. Kuba obsłużył podaniem "Lewego" , zaś snajper "Kolejorza" pięknie uderzył bez zastanowienia pod poprzeczkę nie dając szans na udaną interwencję bułgarskiemu golkiperowi.

Polska - Bułgaria 2:0 (1:0)

Bramki: Błaszczykowski 42, Lewandowski 62

Polska: Kuszczak – Kowalczyk, Żewłakow, Glik, Dudka – Peszko (59. Jodłowiec), Murawski (84. Sadlok), Majewski (46. Rybus) – Błaszczykowski (78. Małecki), Lewandowski (74. Nowak), Obraniak (46. Iwański)

Bułgaria: Iwankow – Angełow, Iwanow (77, Miljew), Milanow, Minew (87. Stojanow) – Jankow (77. Jankow), Syrmow, Petrow, Georgijew (69. Kamburow) – Berbatow (46. Bożinow), Popow (46. Dymitrow)

Sędziował: S. Kever (Szwajcaria)

Widzów: 6 000