A. Radwańska wygrywa w Indian Wells

2010-03-12 23:56:10

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy turnieju Indian Wells. W drugim secvie skreczowała rywalka "Isi", Gruzinka Anna Czakwetadze. Gdyby nie kontuzja rywalki i tak Polka pewnie grałaby dalej, bo pierwszego seta wygrała 6:2, a w drugim prowadziła już 5:2.

Pierwszy set nie miał kompletnie żadnej historii i rozegrał się w 25 minut. Drugi miał z kolei bardzo dziwny przebieg. Agnieszka Radwańska tylko raz obroniła swoje podanie, gdy objęła prowadzenie 1:0. Kolejne siedem gemów to jednak gra na wzajemne przełamywania się. Polka miała w niektórych momentach ponad 90 procent skuteczności serwisu, ale wcale nie oznaczało to, że będzie zdobywać swoje gemy serwisowe. Było dokładnie odwrotnie.

Pojedynek zakończył się przy stanie 5:3 dla Radwańskiej, bo Anna Czakwetadze poddała drugiego seta. Chwilę wcześniej polska tenisistka prowadziła 40:0 przy podaniu Rosjanki, ale ta wzięła przerwę medyczną i na dogranie siódmego gema trzeba było chwilę poczekać. Rywalka Polki obroniła jednego breake'a, ale to był jej ostatni punkt w meczu, który za moment się zakończył.