Podhale wygrywa w pierwszym meczu finałowym

2010-03-12 23:59:20

Comarch Cracovia Kraków przegrała na własnym lodowisku w pierwszym meczu finałowym PLH z Wojasem Podhale Nowy Targ 3:4 (0:0, 1:3, 2:1). Krakowianie rozpoczynali finały z bonusem za rundę zasadniczą, zatem po zwycięstwie Podhala jest remis 1:1.

Hokeiści Comarch Cracovii do ostatnich sekund walczyli o korzystny wynik, ale mimo ambitnej postawy nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej tercji kibice nie zobaczyli żadnej bramki, a wynik otworzył w 27. minucie Piotr Kmiecik. Niemal natychmiast wyrównał Mikołaj Łopuski, ale to jednak goście zakończyli tę część gry na dwubramkowym prowadzeniu.

Gracze z Krakowa rzucili się do odrabiania strat, jednak mimo trafienia Martina Dudasa, zawodnicy Podhala znów znaleźli drogę do siatki gospodarzy. Cracovii udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale na więcej nie starczyło jej czasu. Drugie spotkanie finału play off odbędzie się w sobotę w Krakowie.

Comarch Cracovia - Wojas Podhale Nowy Targ 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Bramki: 0:1 Piotr Kmiecik (27), 1:1 Mikołaj Łopuski (29), 1:2 Damian Kapica (37), 1:3 Milan Baranyk (37), 2:3 Martin Dudas (42), 2:4 Marcin Kolusz (44), 3:4 David Musial (46).
Kary: Cracovia - 14; Wojas - 12 minut.
Widzów: 2 200.

źródło: onet.pl