Fantastyczny wyczyn Małysza

2010-03-14 16:04:15

Simon Ammann wygrał ostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Świata na skoczni Holmenkollen w Oslo. Na drugi stopień podium po fenomenalnym skoku w drugiej serii wskoczył Adam Małysz. Szwajcar udowodnił, że to jemu należy się Kryształowa Kula i podsumował sezon zwycięstwem.

W drugiej serii Ammann fantastycznie potwierdził swoją klasę i uzyskując 124,5 metra (łączna nota 267,7 pkt) zwyciężył w niedzielnym konkursie. Niesamowity awans zanotował Małysz, który po pierwszej serii i skoku na 128,5 metra był dopiero 13. (łączna nota 258,7 pkt). W finale Polak lądował już najdalej (136,5 metra) i wyprzedzając kolejnych rywali zakończył zawody na 2. pozycji.

Do drugiej serii awansowali też pozostali trzej Polacy. Kamil Stoch zajął 22. lokatę (skoki 123 i 122 metry; łączna nota 216,4 pkt), Stefan Hula był 26. (skoki 123,5 i 117,5 metra; łączna nota 200,9 pkt) a Łukasz Rutkowski uplasował się na 28. pozycji (skoki 128 i 105 metrów; łączna nota 191,6 pkt). Małysz zakończył tegoroczny sezon Pucharu Świata na 5. miejscu. Skoczków czekają teraz mistrzostwa świata w lotach, które odbędą się w słoweńskiej Planicy w dniach 19-21 marca.