PP: Lechia wyeliminowała Wisłę

2010-03-23 21:57:44

Lechia Gdańsk po dobrym meczu pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1 (3:1) i awansowała do półfinału rozgrywek o Remes Puchar Polski. W pierwszym meczu 1/4 finału pomiędzy tymi drużynami padł bezbramkowy remis.

Zwycięstwo Lechii było niejako rewanżem za ostatnią ligową kolejkę, gdy gdańszczanie przegrali w Krakowie 0:3.

Goście prowadzenie objęli już w 42. sekundzie meczu po strzale sprzed pola karnego, na który zdecydował się Łukasz Surma. W 10. minucie Tomasz Dawidowski przelobował Mariusza Pawełka, a piłkę z linii bramkowej wybijał Issa Ba. Futbolówka najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie trafiła w Piotra Brożka i wpadła do siatki krakowian.

W 22. minucie w polu karnym Lechii faulowany był wychowanek ŁKS Łomża Rafał Boguski, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Małecki. Na trafienie Wisły w 37. minucie odpowiedzieli goście, podanie od Łukasza Surmy otrzymał Ivans Lukjanovs i w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem golkipera Wisły.

Dwumecze półfinałowe rozegrane zostaną w terminach 6-7 i 20-21 kwietnia.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:3 (1:3)
Patryk Małecki 22' (k) - Łukasz Surma 1', Piotr Brożek 10' (s), Ivans Lukjanovs 37'.

Wisła: 81. Mariusz Pawełek - 11. Pablo Álvarez Menéndez, 30. Łukasz Burliga, 15. Júnior Enrique Díaz Campbell, 8. Piotr Brożek - 21. Wojciech Łobodziński, 80. Issa Ba, 16. Tomáš Jirsák (46, 29. Krzysztof Mączyński), 17. Andraž Kirm (46, 23. Paweł Brożek) - 9. Rafał Boguski (62, 14. Georgi Christow), 19. Patryk Małecki.

Lechia: 1. Paweł Kapsa - 5. Krzysztof Bąk, 4. Sergejs Kožans, 21. Hubert Wołąkiewicz, 3. Arkadiusz Mysona - 14. Piotr Wiśniewski (88, 20. Paweł Buzała), 8. Łukasz Surma, 7. Oļegs Laizāns, 22. Paweł Nowak (81, 29. Marcin Kaczmarek), 11. Ivans Lukjanovs - 32. Tomasz Dawidowski (66, 17. Marcin Pietrowski).

Żółte kartki: Díaz Campbell, Burliga (Wisła) - Kožans, Wiśniewski (Lechia).
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).