Porażka Asseco Prokomu Gdynia

2010-03-25 22:21:35

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia ulegli na wyjeździe Olympiakosowi Pireus 73:90 w drugim meczu fazy Top 8 koszykarskiej Euroligi.  O porażce polskiego zespołu zadecydowała słaba gra w czwartej kwarcie. W rywalizacji do trzech zwycięstw mistrzowie Polski przegrywają już 0-2. Teraz rywalizacja przenosi się jednak do Gdyni. Najbliższy mecz - 30 marca.

Mistrzowie Grecji już na początku spotkania uzyskali kilkanaście punktów przewagi i najlepsza polska ekipa musiała "gonić" wynik. Ostatecznie przegrała ona pierwszą kwartę 11:24. W kolejnych fazach meczu gra Prokomu wyglądała o wiele lepiej. Prym wiódł Qyntel Woods, były zawodnik Olympiakosu. Głównie dzięki jego dobrej postawie gdynianie zaczęli regularnie zmniejszać deficyt.

Po zwycięskich drugiej i trzeciej kwarcie, na tablicy wyników pojawił się rezultat 62:58. Jak się później okazało szybka i skuteczna gra odbiła się utratą zbyt wielu sił i w ostatniej części gry mistrzowie Polski byli cieniem samych siebie. Olympiakos błyskawicznie uzyskał sporą przewagę i nie pozwolił już zbliżyć się do siebie. W grze gdynian zawodził tym razem David Logan, który seryjnie pudłował zza linii 6,25 m. Ostatecznie Grecy zwyciężyli 90:73.

Olympiakos Pireus - Asseco Prokom Gdynia 90:73 (25:14, 21:24, 16:20, 28:15)