LM: Vive Kielce - HSV 24:30

2010-03-27 22:49:22

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce przegrali w sobotę z HSV Hamburg 24:30 (15:17) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż w Niemczech 3 kwietnia.

Hamburg to obecnie najbogatszy i przez wielu znawców uważany za najlepszy klub na świecie co być może spowodowało to, że mistrzowie Polski rozpoczęli mecz bardzo nerwowo. Na szczęście po kilku minutach otrząsnęli się i dzięki duetowi Marcus Cleverly - Paweł Podsiadło toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanymi gośćmi. W kielcach świetnie prezentował się Johannes Bitter. Niemiecki golkiper wielokrotnie uciszał kielecką publiczność swoimi znakomitymi interwencjami.

Sporym osłabieniem Vive była kontuzja, jakiej jeszcze w 1. połowie nabawił się serbski obrotowy Rastko Stojković. Serb w 13. minucie skręcił mocno nogę w stawie skokowym i już nie wrócił na boisko. To znacząco ograniczyło możliwości ofensywne w zespole gospodarzy.

Wynik spotkania rozstrzygnął się pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Gracze Vive w ostatniej minucie pierwszej części gry zawzięcie atakowali i staralic się doprowadzić do wyrównania, ale stracili piłkę i na sekundę przed końcem Hans Lindberg powiększył przewagę swojego zespołu do dwóch bramek. Druga część meczu rozpoczęła się od pięciu kolejnych bramek graczy HSV i było już praktycznie po meczu. Kielczanie ambitnie starali się zmniejszyć straty, ale za każdym razem, gdy dochodzili gości na odległość 3-4 goli, to oni udanymi akcjami pozbawiali polski zespół złudzeń.

Vive Targi Kielce - HSV Hamburg 24:30 (15:17)