Agnieszka Radwańska odpada w ćwierćfinale

2010-03-30 23:54:02

Agnieszka Radwańska nie wystąpi w półfinale turnieju tenisowego WTA Premier w Miami (z pulą nagród 4,5 mln dolarów). W ćwierćfinale krakowiankę pokonała Amerykanka Venus Williams 6:3, 6:1.

Był to pojedynek zawodniczek, które w trakcie turnieju zmagały się z drobnymi dolegliwościami zdrowotnymi (obie wystąpiły w bandażu na prawym udzie). Spotkanie rozpoczęło się po myśli zawodniczki z USA. Amerykanka, po wygraniu pierwszego gema, już przy pierwszej próbie przełamała serwis Polki. Ambitnie walcząca "Isia" zdołała doprowadzić jednak do remisu 2:2.

Chwilę później na tablicy wyników znów widniał remis, tym razem 3:3. Następnie do głosu ponownie starsza z sióstr Williams. Gdy wygrała czwartego gema, a Polka zaczęła popełniać podwójne błędy serwisowe, wynik tej partii był już przesądzony. Ostatni gem polska zawodniczka chyba odpuściła i łatwo oddała tę partię 3:6. Również drugi set fatalnie rozpoczął się dla starszej z sióstr Radwańskich. Amerykanka przełamała podanie Polski i w miarę upływu czasu, coraz częściej pokazywała, że dziś to ona jest w lepszej dyspozycji i pewnie zmierzała ku wygranej.Z biegiem kolejnych minut zdobywała punkty seiami i pokonała Polkę 6:1.

Venus Williams (USA, 3) - Agnieszka Radwańska (Polska, 6) 6:3, 6:1.