Polskie szczypiornistki przegrały z Węgierkami

2008-03-28 17:21:23

Reprezentacja piłkarek ręcznych Węgier pokonała Polskę 39:30 (17:18) w pierwszym meczu olimpijskiego turnieju szczypiornistek, który rozpoczął się w Bukareszcie. W drugim spotkaniu Rumunia zmierzy się z Japonią.

Poprawnie grały na skrzydłach Małgorzata Majerek i Kinga Polenz. Niestety najmniejsze zagrożenie stwarzały nasze obrotowe. Dorobek Aleksandry Jacek (dobra gra w obronie) i Ewy Damięckiej to tylko jeden z trzech wykorzystanych rzutów.  W 2 połowie źle grała Dorota Malczewska (bez gola po przerwie), a jej zmienniczka Iwona Niedźwiedź-Cecotka też nie miała najlepszego dnia.

Od stanu 27:27 zaczęły dominować podopieczne Janosa Hajdu. Zmęczone Polki popełniały proste błędy. Mnożyły się straty piłek. Nie pomogła także zmiana w bramce. Dobrze spisującą się dotąd między słupkami Magdę Chemicz zastąpiła Małgorzata Sadowska. Finałowe minuty rozgrywane były już bez większych emocji. Niewidomą były tylko rozmiary porażki.