Kompromitująca porażka polskich hokeistów

2010-04-19 00:32:52

Polscy hokeiści doznali kompromitującej porażki na mistrzostwach Świata grupy B.  Biało-czerwoni przegrali dziś z Węgrami aż 0:6.

Zimny prysznic w dzisiejszym spotkaniu zmył jakiekolwiek szanse na awans, które jeszcze po wczorajszej porażce ze Słoweńcami 2:3, gdzieś się tliły. Spotkanie zaczęło się od lekkiej przewagi Polaków, ale wystarczył błąd w obronie, kara dla Laszkiewicza i Węgrzy prowadzili 2:0. W drugiej tercji Polacy oddawali więcej strzałów, ale były to uderzenia z dystansu, brakowało tak samo jak wczoraj klarownych okazji. Trzecia tercja to już tylko i wyłącznie popis Węgrów i totalna bezradność Polaków. Im bliżej własnej bramki tym gra naszego zespołu wyglądała gorzej, czego dowodem były kolejne cztery gole zaaplikowane w trzeciej tercji.

Węgry - Polska 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)

Bramki: 1 : 0 (8:38) István Sofron, 2 : 0 (10:17) Márton Vas - Balázs Ladányi - Viktor Tokaji (w przewadze 5/4), 3 : 0 (40:14) Márton Vas - Balázs Ladányi - András Horváth, 4 : 0 (45:14) Tamás Sille - Roger Holéczy - István Sofron, 5 : 0 (45:43) András Horváth - Balázs Ladányi - János Vas, 6 : 0 (57:22) Balázs Ladányi - Tamás Sille.

Strzały: 31:29.
Kary: 4-4 min.

Polska: Zborowski (od 40:14 Kosowski); Kotlorz - Csorich (2), Dutka - Kłys, Mat. Rompkowski - Wajda, Skrzypkowski; L. Laszkiewicz (2) - Drzewiecki - Pasiut, Malaśiński - Kolusz - Proszkiewicz; Bagiński - Różański - Rzeszutko, Sarnik - Dziubiński - Danieluk, Łopuski.
Trener: Wiktor Pysz.

Węgry: Hetényi; Horváth - Tokaji, Szélig - Hegyi, Svasznek - Ennaffati, Szirányi - Sille; M. Vas - Ladányi - J. Vas; Kovács - Fekete (2) - Palkovics, Kóger - Nagy - Peterdi, Sofron - Holéczy - Magosi (2).
Trener: Ted Sator.