Kompromitacja Polek

2008-03-29 19:28:23

Polska przegrała w Bukareszcie z Japonią 27:29 (8:14) w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego piłkarek ręcznych do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polki, które mają w dorobku dwie porażki w imprezie, straciły szanse na awans.

Blamaż rozpoczął się w pierwszej połowie. Polki w meczu przeciwko outsiderkom turnieju drugiego gola zdobyły dopiero w 17. minucie. W tym czasie rywalki pokonały Małgorzatę Sadowską, która wbrew pozorom była najjaśniejszym punktem polskiej reprezentacji. Na początku drugiej połowy obraz gry nadal się nie zmieniał. Bezradne Polki kontra ruchliwe, pełne woli zwycięstwa Japonki. W bramce rywalek świetną partię rozgrywała Katsuda, ale jej wysoki procent skuteczności to w dużej mierze "zasługa" rachitycznych rzutów przeciwniczek. Polki po kompromitującej grze zasłużenie przegrały ze słabiutką reprezentacją Japonii. Azjatki dwukrotnie uzyskiwały siedmiobramkową przewagę.

W niedzielę Polska zagra z Rumunią - czwartą drużyną grudniowych mistrzostw świata, więc zatarcie przykrego wrażenia będzie bardzo trudne.

Polska: Magdalena Chemicz, Małgorzata Sadowska - Aleksandra Jacek 4, Dorota Malczewska, Iwona Niedźwiedź-Cecotka 5, Małgorzata Majerek 1, Kinga Polenz 5, Karolina Kudłacz 5, Izabela Duda 3, Klaudia Pielesz 1, Emilia Rogucka, Katarzyna Duran 3.

Japonia: Katsuda - Arihama, 2 Komatsu 7, Aoto, Hirai 9, Sakugawa 3, Sakamoto 1, Fujii 4, Omae 3, Taniguchi, Nagano, Kamimachi.