Bramki Polaków w lidze francuskiej

2010-05-05 20:59:22

W środowych spotkaniach 36. kolejki francuskiej Ligue 1 bramki dla swoich zespołów zdobyli dwaj Polacy - Ludovic Obraniak i Ireneusz Jeleń.

Ludovic Joseph Obraniak zdobył bramkę w 48. minucie podwyższając wynik spotkania na 2:0. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut. Było to jego czwarte ligowe trafienie w obecnym sezonie. Zespół Obraniaka plasuje się na drugim miejscu w tabeli z 67 punktami na koncie.

W barwach AJ Auxerre trafienie zanotował Ireneusz Jeleń, który dał prowadzenie swojej drużynie już w 15. minucie konfrontacji z Olympique Lyon. AJ Auxerre przegrało ostatecznie to spotkanie 1:2 (1:1), a tabeli francuskiej ekstraklasy zajmują trzecie miejsce z identyczną ilością punktów jak Lille OSC.

Ireneusz Jeleń w obecnych rozgrywkach zdobył już czternaście bramek. W meczu Olympique Lyon - AJ Auxerre 87 minut rozegrał także inny polski zawodnik Dariusz Dudka.

Toulouse FC - Lille OSC 0:2 (0:1)
Yohan Cabaye 34', Ludovic Joseph Obraniak 48'.

Olympique Lyonnais - AJ Auxerre 2:1 (1:1)
Lisandro López 45' (k), Miralem Pjanić 86' - Ireneusz Jeleń 15'.