Polscy tenisiści odpadają French Open

2010-05-23 22:46:07

W turnieju głównym wielkoszlemowego French Open nie ma już żadnego Polaka. Zarówno Łukasz Kubot jak i Michał Przysiężnyswoją przygodę z kortami Rolanda Garrosa skończyli w I rundzie.

Pojedynek Przysiężnego z turniejową "jedenastką" - Michaiłem Jużnym był jednostronny. Rosjanin szybko przełamał naszego reprezentanta, a później mimo prób walki z jego strony wygrał aż 15 kolejnych gemów. Choć Polak zdołał w trzecim secie wygrać dwa break-pointy, nie pozwoliło mu to na zagrożenie rywalowi i Jużny pewnie wygrał 6:1, 6:0, 6:4.

Większe kłopoty swojemu rywalowi sprawił Łukasz Kubot, który na korcie spędził ponad trzy i pół godziny, ale ostatecznie przegrał ze startującym z "dziką kartą" reprezentantem gospodarzy Josselinem Ouanna. W pierwszych dwóch setach o wyniku decydowały tie-breaki, ale tylko raz był on szczęśliwy dla Polaka. Później łatwo partię wygrał Francuz i w czwartym secie Kubot nie zdołał już odwrócić losów spotkania.

Agnieszka Radwańska swój mecz z Brytyjką Eleną Baltachą rozegra w poniedziałek.