Porażka polskich siatkarzy

2010-05-30 17:25:11

W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w Rzeszowie siatkarze reprezentacji Polski przegrali z Francją 0:3. Przypomnijmy, że w sobotę Polacy wygrali 3:2.

W pierwszym secie Francuzi szybko osiągnęli przewagę i schodzili z przewagą zarówno na pierwszą (8:5), jak i drugą przerwę techniczną (16:10). Ostatecznie goście wygrali pierwszego seta 25:20. Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana, jednak podopiecznym Daniela Castellaniego zabrakło skuteczności w kluczowych momentach i ulegli Francuzom 22:25.

Trzeci set był bardzo podobny do dwóch pierwszych. Zespół Francji osiągnął kilkupunktową przewagę, którą utrzymał schodzą na obie przerwy techniczne i wygrał 25:21.

Polscy siatkarze za tydzień rozpoczną zmagania w Lidze Światowej. Pierwszym sprawdzianem będzie pojedynek z Niemcami w Stuttgarcie, a następnie wylecą na mecze do Argentyny i na Kubę. Do kraju wrócą 21 czerwca.

Polska - Francja 0:3 (20:25, 22:25, 21:25)

Polska: Łukasz Wiśniewski, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Jakub Jarosz, Karol Kłos, Zbigniew Bartman i Piotr Gacek (libero) oraz Matuesz Mika, Fabian Drzyzga, Michał Ruciak, Marcel Gromadowski, Patryk Czarnowski.

Francja: Yannick Bazin, Antonin Rouzier, Romain Vadeleux, Guillaume Samica, Oliver Kieffer, Baptiste Geiler i Hubert Henno (libero) oraz Jean-Stephane Tolar.