Agnieszka Radwańska przegrywa w deblu we French Open

2010-05-31 21:29:53

Agnieszka Radwańska i Rosjanka Maria Kirilenko przegrały z Amerykankami Venus i Sereną Williams, najwyżej rozstawionym deblem - 2:6, 3:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros w Paryżu (z pulą nagród 16,807 mln euro).

Krakowianka razem z Kirielenko doznały przed blisko trzema tygodniami porażki z Amerykankami 2:6, 4:6 w ćwierćfinale turnieju WTA Premier I w Madrycie. Tym samym "Isia" na dobre pożegnała się z tegorocznym turniejem na kortach Rollanda Garrosa. Przypomnijmy, iz kilka dni temu w singlu Agnieszka (nr 8.) odpadła  w drugiej rundzie po porażce z Jarosławą Szwedową z Kazachstanu 5:7, 2:6.

W poniedziałek, w pierwszych trzech gemach, polsko-rosyjski debel zdobył tylko trzy punkty, w tym dwa po błędach rywalek. Zarówno Kirilenko jak i Radwańska straciły od razu swoje podania. Natomiast dłuższa gra rozpoczęła się dopiero wówczas, gdy udało się im przełamać serwis Sereny na 1:3.

Później Rosjanka utrzymała swój serwis, a w kolejnym gemie rywalki wybroniły się ze stanu 0:40 przy podaniu Venus. Amerykanki zapisały na swoim koncie również dwa następne gemy i wygrały seta 6:2 po 35 minutach. Na otwarcie drugiej partii Kirilenko ponownie zdobyła gema przy swoim serwisie, jednak pięć następnych należało do sióstr. Przy stanie 1:5 Radwańska po raz jedyny w meczu utrzymała podanie, ale chwilę później udało im się przełamać Serenę. Amerykanki zrewanżowały się "breakiem" przy serwisie Rosjanki. Zakończyły spotkanie przy drugim meczbolu, po godzinie i 16 minutach.

na podst: onet.pl